Jak to šlo? Akce v Lázních Libverda

Třetí setkání 20 seniorů v rámci projektu ,,Spolu to zvládneme“ :

10 seniorů z německé organizace Gefas a 10 seniorů z o.s. D.R.A.K. z.s.  doprovázelo   6 osob pomocného personálu.  2 tlumočnice, 1 geriatrická sestra, 1 zdravotní sestra z české strany a 2 asistentky z německé strany. Setkání bylo podpořeno Česko-německým fondem budoucnosti.

Ubytování proběhlo v krásném hotelovém domě Nový dům. Stravování jsme využili formou polopenze, formou výběru a zdravého stravování.  Po dobu pobytu jsme si užívali lázeňské procedury: levandulovou koupel, levandulovou masáž, parafín na ruce, někdo si užil i léčbu kyslíkem a měl možnost vyzkoušet suchou koupel. Druhý den pobytu probíhaly procedury a výlet do frýdlantského pivovaru Albrech, kde lehce poobědvali a účastnili se přednášky a prohlídky pivovaru. Odpoledne nás čekala kardioprocházka s Nordic Walking  hůlkami.

Po zdravé večeři následoval tanec. Většina z nás si nenechala ujít krásné skladby hudebního dua. Protancovali jsme 2 hodiny. Pak jsme všichni odcházeli na pokoje, kde jsme okamžitě usnuli. 

Poslední den nás čekaly opět procedury, výlet do Levandulovny v Raspenavě, kde nás čekala přednáška o vlivu levandule na zdraví.

Vzpomněli jsme si na lázeňské procedury. Milá majitelka s kolegyní nás provedly zahradou a získali jsme několik rad k pěstování levandule. Venku nebylo zrovna příjemně, a tak jsme se zahřáli uvnitř levandulovým čajem a ochutnali jsme levandulové sušenky, prohlédli sušárnu levandule a ostatních bylin. Po této návštěvě jsme se odebrali na setkání se starostou obce Raspenava s panem Ing. Josefem Málkem a panem místostarostou Jaromírem Hanzlem. Cílem setkání bylo zprostředkování kontaktů s místní samosprávou a německými partnery z Gefas, kteří v době povodní v roce 2010 pomáhali v Raspenavě s hasiči z Erkneru Německo. Proběhlo velmi milé setkání s předáním dárků od zastupitelů. Pak jsme využili k malému občerstvení Kavárnu DOMOV – socioterapeutickou dílnu v ústavu sociální péče.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *